שרון בורשטין

אודות שרון

 

שמי שרון בורשטין,

אני נשואה לשחר, אמא לבן, לאריאל ולגל. 
שחקנית, מחזאית, מקימה ומייסדת את "תיאטרון עם שרון" - קבוצות תיאטרון לילדים ומבוגרים, קייטנות וסדנאות.בהכשרתי אני משלבת בין שתי האהבות הגדולות שלי - אנשים ומשחק.

בשנת 1997 סיימתי את לימודי העבודה הסוציאלית באוניברסיטת תל אביב, ב"הצטיינות דקאן" . התמחתי בהנחיית קבוצות הורים ובטיפול משפחתי.

בשנים הבאות למדתי להכיר לעומק את עולם המשחק - והתאהבתי בתחום. למדתי בסדנאות של בית הספר למשחק של שרון אלכסנדר, השתייכתי לקבוצת התיאטרון "אורתודה" ושיחקתי במגוון פרסומות ופסטיבלים בארץ ובעולם.

בשנת 2002 החלטתי "ללכת עם החלום" - וללמוד תיאטרון באופן מקצועי.

בשנת 2005 סיימתי את לימודי המשחק בבית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים.

מאז ועד היום אני משתתפת בהצגות רבות, ביניהן:

"האוהל האדום": המחזה המצליח, המבוסס על ספרה של אניטה דיאמנט, בבימויים של זאב קלאתי וקלאודיה דה-לה סטה.  מאז שעלתה ההצגה ב2005, שיחקתי בחמישה תפקידים שונים. המחזה התארח בכמה תיאטראות: "צוותא", "הסמטה" וכיום בתיאטרון "הערבי- עברי" ביפו. השתתפתי גם בגרסה בשפה האיטלקית בתיאטרון "אורלג'יו" שברומא.

"חורף בקלנדיה": הצגה על פי ספרה של ליה נירגד, בבימויה של האחת והיחידה - נולה צ'ילטון. ההצגה עלתה בתיאטראות שונים, בשפות עברית, ערבית ואנגלית. התפקיד כלל שירה - בהנחיית חנה הכהן, והפעלת בובות - בהנחיית אביטל דבורי.

"האוצר": הצגת ילדים מקורית, בבימויו של נורמן עיסא ובכתיבתה של גדעונה רז. ההצגה רצה החל משנת 2008 ועד היום. אני מגלמת בה את תפקיד בת הים.

"יעל לומדת לשמור על גופה": הצגת חינוכית לילדים במסגרת "תיאטרון החברים של יעל". הצגת יחיד בנושא מניעת פגיעה מינית. התפקיד כולל משחק, שירה, הפעלת בובות והדרכה מקצועית להורים.

בתחום הטלוויזיה השתתפתי בתפקידי אורח בסדרות "החברים של נאור" ו"מילואים 2". כמו כן, השתתפתי בפרסומות ל"סימילאק", "לוריאל- גרנייה", "עלית", "אסם", "ישראכרט" ועוד.

החל משנת 2009 אני גם מחזאית:

את ההצגה זוכת הפרסים "החופש לזוז" כתבתי בשיתוף עם גדעונה רז.

ההצגה עוסקת בילד בעל הפרעת קשב וריכוז. בעזרתו של הדי-ג'יי, חברו הדימיוני - מגלה דניאל כישרונות וכוחות חדשים שלא הכיר עד כה. ההצגה משתמשת במוזיקה (מוזיקת ראפ קיצבית) ככלי חינוכי וטיפולי.

"החופש לזוז" זכתה בשלושה פרסים בפסטיבל חיפה להצגות ילדים לשנת 2009 - "הצגת השנה", "מוזיקה" ו"שחקן מצטיין" (יובל סטוניס). בשנת 2012 ההצגה השתתפה בפסטיבל של ארגון "אסיטג'" העולמי שהתקיים ביפן. ההצגה רצה כיום ברחבי הארץ - בבתי ספר והיכלי תרבות.

בנוסף לתחום המשחק, אני מנהלת ומדריכה של קבוצות תיאטרון לילדים ולמבוגרים. בקבוצות אני מלמדת מיומנויות משחק, תנועה ושירה. כמו כן, ממחיזה ומביימת מופעים על פי ספרים ידועים, או כתיבה מקורית שלי.

קבוצות התיאטרון מהוות עבורי סגירת מעגל ודרך להעביר הלאה את האהבה הגדולה שבי למשחק ותיאטרון.

מרגש אותי לראות איך תלמידיי נהנים מהמשחק, מצליחים למצוא באמצעותו ביטוי אישי ויצירתי, ומקום של סקרנות וגילוי.

אלו אודותיי עד היום - ומבטיחה לעדכן לאן תוביל אותי הדרך....

 

 

 

 

צור קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם: